Medyum Nedir?

Medyum hocalar, tarih boyunca günümüz psikologlarının görevlerine benzer nitelikte görevler üstlenmiştir. Toplumların sorunlarını çözmek ve bu sorunların yarattığı kaosu ortadan kaldırmak için yardımlarına başvurulan bu kişiler, farklı çalışmalar üreterek sorunlara çare olmuştur.

Eskiden fiziki alem yerine ön planda tutulan manevi dünya nedeniyle çok daha fazla rağbet görmekte olan medyum hocalar, günümüzde de eski popülaritesine giderek yaklaşıyor. Toplumların bağlarından kopması sonucunda ortaya çıkan kaostan kaçış arayan insanlar, yeniden manevi alemlerin gücüne sığınıyor ve farklı çalışmalar ile çare bulamadıkları sorunlarını çözmeye çalışıyor.

Medyum hocalar, tam da bu durumlarda devreye girerek, ihtiyaç duyulan her türlü yardımı sağlayarak, insanlara fiziki yollarla çözemedikleri sorunları çözme fırsatı sağlıyor. Medyum hocaların yaptıkları bu işler kimi zaman büyü, kimi zaman vefk, kimi zamansa muska olarak adlandırılsa da, hepsinin ortak noktası insanlığa faydalı olması olarak gösterilmekte.

Medyum hocalar pek çok farklı kategoride çalışmalar yürütebilir. Bu çalışmaların her biri özel olarak kişilerin isteklerine göre şekillendirilir. Bunun bir sonucu olarak, fiziki alemde çözülemeyen sorunlar, gayb alemlerinin vasıtasıyla çözüme kavuşturulur. Bir doktorun her hastaya ayrı reçete yazması gibi, bir medyum hoca da her soruna, her insana ayrı bir çalışma uygulayarak sorunları ortadan kaldırmaktadır.

Medyum hocaların ana görevinin istekleri yerine getirmek olduğu düşünülse de, tam aksine hocalar çoğu zaman toplum psikoloğu olarak görev yapmaktadır. Elbette aralarından çıkan bazı çürük elmalar, medyumluk mesleğinin adını kötüleyerek, halihazırda yaşanmış olan kopuşu daha da güçlendirmekte, insanların gayb alemlerine önyargıyla yaklaşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle bu tarz problemler yaşamamak için, medyum hocalar hakkında mutlaka araştırma yapmanız tavsiye edilmektedir. Araştırmanız sırasında, ana sayfada yer alan yazının altında, gerçek kişiler tarafından yazılmış deneyimleri, şikayetleri ve yorumları okuyarak fikir edinmeniz mümkün.

Siz de sayfamıza medyum ve hocalar hakkındaki şikayetlerinizi bildirmek veya daha önce gönderilen şikayetleri okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

“Medyum Nedir?” üzerine 1 yorum.

  1. Gizemli büyücü dolandırıcı inanmayın sakın ona. Yaptığı işlemler tutmuyor ve devamlı para istiyor. Tutmayıncada tutacak garantisi veremem ki diyor. Yüzü sonradan çıkıyor ortaya.

Bir cevap yazın