Uncategorized

Gerçek veya Sahte Medyum Hocaları Nasıl Anlarız?

Son yıllarda hemen hemen her sektöre dolandırıcılık çok yaygınlaştığı gibi medyum sektöründe de yaygınlaştı. Kötü niyetli çok fazla insan bulunuyor ve bu insanların amacı duygusal boşlukta olan, kandırılmaya daha müsait insanları tespit ederek paralarını alabilmek. Bunun içinse çok paranın döndüğü medyumluğu kullanmaya çalışıyorlar. Kendilerini medyum hoca olarak tanıtıyor ve insanların ilgisini çekecek şekilde davranıyorlar. Hatta bazen gerçek bir medyum hocadan hiç farkları olmadığı zamanlar bile oluyor. Ancak gerçekten bir medyum hocayla ihtiyacı olan birisi için bu durum çok kötü. Çünkü dolandırıldığınız zaman kaybınız sadece para olmuyor. Zamanınızı kaybediyorsunuz, güveninizi kaybediyorsunuz, kötü olan psikolojiniz daha da kötüye gidiyor. Bu nedenle bir medyum hocaya başvurmadan önce dolandırıcılığın farkında olmak ve mümkün olduğu kadar bu kötü niyetli insanlardan korunmak gerekiyor. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır başlığı altında sizleri dolandırıcılardan koruyacak bazı bilgiler verdik. Umuyoruz ki kimse bu tarz sahte medyum hocalar tarafından dolandırılmaz.

Sahte Medyum Hocaları Nasıl Anlarız?

Sahte medyum hocalar insanları kendilerine bağlamak için uğraşmaktadırlar. İnsanları ona bağımlı hale getirmek isterler. Bu sayede karşılarındaki insanı neredeyse her dediğine inanacak duruma getirirler ve sürekli olarak para kazancı sağlayabilirler. Bir nevi size umut satarlar. Bu durum gerçek medyum hocaları da gölgelemektedir. Sahte medyum hocalardan dolayı medyumluğun sadece dolandırıcılık olduğunu düşünen birçok insan oluşmuştur. Bu işi gerçekten hakkını vererek yapan medyum hocalar zor duruma düşmektedir. İşte bu noktada aradaki ayrımı iyi yapabilmek gerekiyor. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusuna cevap niteliğinde bazı maddeler yazdık.

  • Sahte medyum hocalar size umut satmaya çalışırlar. Genellikle kesin konuşurlar ve çok fazla sözler verirler. Neredeyse her şeyi yapabileceklerini düşünürsünüz, çok güvenirsiniz. Bu güven duygusu iyi değildir çünkü gerçek bir medyum hoca dahi size kesin konuşmaz. Çok fazla kesinlik içeren sözler duyuyorsanız o hocaya temkinli yaklaşmalısınız.
  • Sahte medyum hocalardan korunmanın en sağlıklı yolu referanslarını incelemektir. Ona kaç kişinin başvurduğu ve kaç kişinin memnun kaldığı çok önemlidir. Gerçek bir medyum hocaya başvuranların neredeyse tamamı memnun kalmaktadır. Bu nedenle bir medyum hocaya başvuranların sadece çeyreği dahi memnun kalmıyorsa, orada bir problem vardır.
  • Sahte medyum hocalar geçmişlerinden bahsetmek istemezler. Çünkü genelde geçmişleri ya başka mesleklerde ya da başka tür dolandırıcılarla geçmiştir. Ancak gerçek medyum hocalar neredeyse hayatlarının tamamını medyumluk yaparak geçirirler.
  • Bir medyum hocayla görüşmeler yaparken verdikleri bilgileri oradan çıkınca araştırın. Gerek internetten gerek çevrenizden o bilgilerin doğruluğunu teyit edebilirsiniz. Eğer söylediklerinde yanlış bilgiler varsa o hocadan uzak durmalısınız.

Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusunun cevabı olarak bunları söyleyebiliriz. Sonuç olarak iş sizde bitecek. Kendinizi güvende hissettiğiniz, enerji alabildiğiniz medyum hocalarla çalışmaya özen gösterin. Ödeme yapmaktan kaçınmayın ancak temkinli şekilde yapın, gerekirse parça parça ödeme yapın.

İnsanların başlarından geçen olumlu ve olumsuz deneyimleri okumak, siz de kendi deneyimlerinizi başka insanlara aktarmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Gamze
    Ağustos 25, 2019 at 12:03 pm

    Ben çok sabırlı bir insanımdır her insanın hata yapabileceğine inanırım. Bu biraz da benim yanlışım derecesine vardı. Bir defa aldatıldım affettim ikinciyi aldatmaya devam ederken uyardım. Yine ben bilmiyorum gibi devam etti. Yuvamın yıkılmasını istemeyen bir kadınım. İnternetten belki aylarca medyum araştırdıktan sonra medyum ali gürses te karar kılıp hocaya telefon açıp durumu anlattım telefonu 05355906275 ali beyin bana aşk ve bağlama işleminin iyi gelebileceğini söyledi. İşlemi yaptı dediği şekilde kullandım ve etkisini görmeyi bekledim. Sadece bir hafta geçti, ağlaya ağlaya eve geldi ve itiraf etti her şeyi. Ben yine bir hata yaptım affet dedi ben biraz naza çektim aslında affedecektim ama etmedim uzun bir süre peşimde koşturduktan sonra affettim. Şimdi iş çıkışı 10 dakika gecikecek olsa bile telefon açar hale geldi resmen bana bakışı değişti ve kaybetmekten korkar hale geldi. Herhalde şu an hayatımdaki en güzel ve mutlu anları yaşıyorum diyebilirim müthiş bir etki bu bu tür bir destek ihtiyacınız varsa ali beyi öneririm…